Začínáme se zelenáči Green Ways

Začínáme užívat Zelené potraviny

Zelené potraviny (ZP) jsou pro náš organismus ohromnou vzpourou, přívalem energie a tolik potřebných živin, které většinou dlouhodobě postrádáme. POTŘEBNOU DENNÍ DÁVKU  (vitamínů, minerálů, stopových prvků, antioxidantů, enzymů atd.) pokrývá cca 60-80 tablet CHLORELLY +  6-8 kávových lžiček JEČMENE ( u průměrného dospělého člověka). Abychom jejich účinek pocítili ( a aby nám balení vystačilo na 3 měsíce), postačuje preventivní dávka 18 tablet Chlorelly  + 2 kávové lžičky Ječmene denně.  Na tuto dávku je potřeba si zvyknout postupně. Příliš radikální nasazení může způsobit radikální očistné reakce, nastoupáváme tedy postupně dle níže uvedeného dávkování. V případě autoimunitních onemocnění, rizika trombózy či při neúměrných reakcí zvolíme pomalou verzi.

Doporučené nastupování:

 

běžné: CHLORELLA

tablety

JEČMEN

káv. lžička

1.den 1 – 1 – 1 1 – 0 – 0
2.den 2 – 2 – 2 1 – 0 – 0
3.den 3 – 3 – 3 1 – 0 – 0
4.den  4 – 4 – 4 1 – 0 – 1
5.den 5 – 5 – 5 1 – 0 – 1
6.den 6 – 6 – 6 1 – 0 – 1
pomalé: CHLORELLA

tablety

JEČMEN

káv. lžička

1. – 3. den 1 – 0 – 0 1/2 – 0 – 0
4. – 6. den 1 – 0 – 1 1/2 – 0 – 1/2
7. – 9. den 1 – 1 – 1 1 – 0 – 1/2
10. – 12. den  2 – 1 – 1 1 – 0 -1
13. – 15. den 2 – 1 – 2 1 – 0 – 1
atd.až do dávky 7 -7 – 7 1 – 0 – 1
 7.den 7 – 7 – 7 1 – 0 – 1

Pokud jsme NEMOCNÍ, FYZICKY nebo PSYCHICKY PŘETÍŽENÍ (náročný sportovní výkon, stres v práci, zkoušky…), chceme detoxikovat a zároveň napravit nutriční podvýživu, je potřeba vyšší dávka ZP.

Doporučuje se užívání 3x denně 2 lžičky ječmene a 3×15 tablet chlorelly

Jako PŘÍRODNÍ ANTIBIOTIKUM působí 3×50 tablet Chlorelly 3 dny po sobě.

Dětem do 40kg stačí poloviční dávka, poté již mohou užívat dávku dospělou.

Lze podávat dětem již od půl roku věku  (informace nevhodné pro děti do 3 let je na krabici uvedena kvůli riziku vdechnutí).  Není lepšího času na úžívání zeleného nápoje než doba formování organismu.

Ječmen má stejné pH jako mateřské mléko

ZP se nelze předávkovat!!! Jsou to živé, přirozené potraviny, nikoliv chemické léky či doplňky nepřirozených koncentrací. Jsou velice dobře snášeny staršími lidmi i domácími mazlíčky. 

 

 Jak ZP užívat:

Nejlépe na lačno (tzn. 30minut před jídlem nebo 1 hodinu po jídle), tak je zaručena nejvyšší vstřebatelnost,

není ale nutné striktně dodržovat, každý si může přizpůsobit dle svého…

 

JEČMEN zalít studenou nebo vlažnou vodu, protřepat v šejkru  ( mícha-li se lžičkou, zůstávají v něm hrudky).  Vypít ideálně do 20 minut (poté klesá enzymatická aktivita). Necháme-li ho v teple ( nad 30St.) zkysne (důkaz toho, že v něm nejsou žádné konzervanty ). Pozor, nezapíjet horkými nápoji. Pokud večerní popíjení způsobuje problém s usnutím, dát si poslední dávku před večeří.

Pozor nesmí se nabírat kovou lžičkou, nejvhodnější je porcelánová od GW.

 

CHLORELLU spolknout a zapít, nejlépe uždibovat i v průběhu celého dne. Možno též cucat, kousat (ale pozor, barví ),  přirozeně ovlivňuje pH v ústech, zabraňuje tvorbě zubního kazu, desinfikuje, uklidňuje citlivé krčky, pomáhá při paradentóze, aftech, oparech apod. Dodržovat pitný režim!!! Chlorella je sušina a pokud nepijeme, stahuje nám vodu z těla. Nejvíc je nutno podpořit nastartovanou detoxikaci.

 

Zevní použití:

Ječmen: do pleťových masek, na odřeniny, popáleniny (enzymy trochu štípají, ale chlorofyl skvěle desinfikuje a výrazně urychluje hojení). Chlorellu užívat jako čípky při vaginálních mykozách, zánětech, jako výplachy, klystýry, tablety možno nadrtit do bambuckého másla nebo vnitřního tuku a natírat  na ekzémy.

Co dělat když…

 

jsou pro nás těžko stravitelné: celou denní dávku rozpustit v 1,5l vody a v průběhu dne po doušcích popíjet.

Pokud ani to nelze nebo se objeví jiný problém, neváhejte mne ihned kontaktovat, problém společně odstraníme…

nám ZP nechutnají:

Ječmen dosladit (cukrem, sirupem, namíchat s džusem), pokud ani to nepomůže začít jíst pouze Chlorelu po odkyselení organismu se nám chuť upraví

Chlorellu rovnou spolknout a zapít nebo rozdrtit např. do banánu – dobré pro děti

nám naopak velice chutnají: sypat na chleba, do salátů, do kuskusu…. nepřekračovat ale teplotu při zpracování 30St.

 

Co lze očekávat:

Jedním slovem změny. Ve srovnání s léčivy jsou změny vyvolané užívání ZP celkové a trvalé. Někdy jsou okamžité, jindy pozvolné, takže si je ani neuvědomíme, ale téměř jistě se dostaví, když vytrváme a užíváme ZP pravidelně.

Pravidelní uživatelé ZP pociťují: vymizení stavů únavy, nárost životní energie a fyzické kondice, posílení imunitního systému (nejsme nemocní jako dřív), odkyselení, odhlenění, zlepšení zažívání, zlepšení stavu pleti (omlazení, vymizení akné, ekzémů, dokonce stařeckých skvrn), u žen úprava menstruačního cyklu, zmizí záněty, chronické potíže, mnozí zažili téměř zázračná uzdravení i z vážných nemocí. A to jen díky zařazení přirozené, zelené potraviny do jídelníčku!

 

Detoxikační účinky: jsou průvodním jevem působením ZP a očisty organismu, který se začíná čistit a restaurovat. Může se objevit únava, zhoršení kožních potíží (když tělo nezvládá odvádět toxiny běžnými cestami), zhoršení trávení – průjmy, zácpy, nadýmání, může se přechodně zhoršit krevní obraz, lékařské testy, mohou se otevřít staré nedoléčené potíže nebo objevit dosud skryté problémy. Tyto potíže jsou pouze přechodné a znamenají, že naše tělo má sílu tyto potíže překonat a stojí za to ho v tom podpořit a vydržet. Nicméně, pokud jsou průvodní očistné jevy nepřiměřené, máte pochybnosti nebo chcete radu, jak očistné procesy podpořit, popř. zjemnit, kontaktujte mě, ráda Vám předám informace a zkušenosti.

 

Upozornění: Po určité době užívaní ZP (Chlorelly) pozorujeme tmavě zelené zbarvení stolice. To znamená, že je naše tělo chlorofylem dostatečně zásobeno a není tedy nutné dávku ZP snižovat (chlorofyl, který nestrávíme nám krásně pohladí celé střevo). Pokud se zelená barva vytratí, je dobré dávkování zvýšit.

Důležité upozornění: Pokud užíváme léky, je nutné dodržet odstup min. 1 hodinu před/po požití ZP, aby se spolu nepotkaly v žaludku. ZP na sebe vážou chemikálie a prášky by nám neúčinkovaly. Pokud tento odstup dodržíme, výhodou je, že ZP stáhnou z těla využitou chemii. S homeopatickými léky a bylinkami s nijak neovlivňují, pokud užíváme další doplňky stravy, ZP zlepšuje jejich vstřebatelnost.

KDY ZP NEUŽÍVAT:

Ječmen ani Chlorellu:  při těžkých chronických průjmech nebo zvracení, po transplantacích orgánů či tkaní, při dlouhodobých nepřiměřených reakcích těla na ZP (které nereagují ani na snížení dávkování ZP), při alergiích na Ječmen nebo Chlorellu (ještě ale nebyl znamenán případ, kdy by byl uživatel alergický na oba produkty zároveň).

Ječmen: při zánětech hlubokého žilního systému (trombózy), akutní plicní embolie, po operaci žaludku, tenkého, tlustého či slepého střeva  (1 týden), vysadit 3 dny před a 3 dny po ozařování.

Chlorellu: po operaci žaludku, tenkého, tlustého či slepého střeva (1-2 měsíce), při akutním zhoršení Crohnovy choroby či ulcerózní kolitidy.

 

A KDY S UŽÍVÁNÍM ZP ROZHODNĚ NEVÁHAT:

když trpíme vážným či onkologickým onemocněním nebo máme chronické nebo civilizační potíže

když jste překyselení, ve stresu a přetížení

když trpíme „nutriční podvýživou“ – nemáme přístup ke zdravým, nezávadným potravinám

když hodně sportujeme a chceme přísun kvalitních živin bez chemie

když se chystáme mít děťátko nebo se nám nedaří počít

když chceme zhubnout, zlepšit svou kondici

když chceme udržet účinnou detoxikační, ale ne drastickou kůru

když chceme být zdraví

když věříme, že to nejlepší není třeba složitě vymýšlet, protože to za nás (pro nás) už dávno vytvořila příroda.

Jak ZP skladovat:

V suchu, temnu při teplotách 30St (na světle a při vyšší teplotě se ničí aktivní látky)

Pořádně zavírat – Ječmen je náchylný na navlhnutí, Chlorella na načichnutí. Pokud si přesypáváme ječmen do menší (cestovní) nádobky, je dobré do něj přihodit 1 absorpční tabletku z originálního balení, jinak nám po pár dnech navlhne.