Výživa podle krevních skupin

J. D´Adamo vnesl nový pohled na výživu. Navázal na výzkumy svého otce, které říkaly, že každá krevní skupina vznikla v jiném období vývoje lidstva.  Předpokládá, že krev v sobě nese genetické informace o životním stylu a životních podmínkách v daném období. Ve svém výzkumu prozkoumal J. D´Adamo stovky potravin a podrobil je analýze, jak reagují  a snášejí se s jednotlivými krevními skupinami.

Výzkum rozděluje lidi podle krevních skupin do 4 základních typů.

Typ A – zemědělec, pěstitel

Nositelům krevní skupiny A má prospívat rostlinná strava, zároveň se podle D’Adama mají zcela vyhýbat “toxickému červenému masu”. Doporučení jsou blízká vegetariánské stravě.

Typ B – pastevec

Nomádi mohou jíst rostliny a většinu masa, pokud vyřadí kuřecí a vepřové maso. Mohou i trochu mléka a mléčných výrobků. Mají se však vyhýbat například pšenici, kukuřici, čočce a rajčatům.

Typ AB

Krevní skupina AB je kombinací mezi typem A a typem B. Lidé s touto krevní skupinou by údajně měli jíst mořské plody, tofu, mléčné výrobky, luštěniny a obiloviny. Měli by se vyhýbat fazolím, kukuřici, hovězímu a kuřecímu masu.

Typ O – lovec

Lovec by měl mít svůj jídelníček založen na vysoce proteinové stravě z masa, ryb a drůbeže, dále na některých druzích ovoce a zeleniny. Omezovat by měl obiloviny, luštěniny a mléčné výrobky. Doporučená strava se podobá paleo dietě.

Potraviny, které může člověk konzumovat dělí dieta na potraviny pro krevní skupinu přínosné, neutrální a škodlivé.

http://empatia.cz/pro-zdrave-telo/krevni-skupiny/vyziva-dle-krevnich-skupin/potraviny-podle-krevnich-skupin

Existuje nějaký vědecký podklad k dietě podle krevních skupin? (podle M. Slimákové)

Dnes už je doloženo, že nositelé určitých krevních skupin mohou mít vyšší anebo nižší riziko některých onemocnění. Například nositelé krevní skupiny O mají nižší riziko nemocí srdce a cév a vyšší riziko žaludečních vředů. Neexistují však studie, které by prokázaly, že by rizika byla ovlivněna jakoukoliv dietou.

Nicméně reakce čtenářů na knihu jsou velmi pozitivní.  I můj pocit je, že na uvedeném přeci jen něco může být.

„Prostě na každém šprochu, pravdy trochu.“Proto i tuto knihu doporučuju k přečtení ;-).

 

Cely zivot ma trapia alergie – hlavne na orechy…uz viem preco…mam jednoducho krvnu skupinu B a ta takmer vobec netoleruje orechy a ine semena!!! Len ma prekvapuje, ze to doteraz nenapadlo ziadneho lekara….nuz mali by si co to dostudovat, ale potom by prisli o cast pacientov a tym padom aj robotu…takze radsej viac chorych…

Výborná kniha, ak aj niekomu býva zle po jedle alebo ťažko trávi. V knihe sa dozvie prečo a ako na to, aby sa cítil dobre.

Pridávam sa k ostatným, že kniha má veľkú hodnotu….veľa ľudí má veľa otázok a na tie, tu nájdu odpovedˇ…..
Som skupiny 0 a mám presne asi všetky príznaky chorôb, ktoré sú písané v mojej skupine…..teraz viem ako ich mám riešitˇ…..